8 Yılı aşan deneyim ve tecrübe
Beton Renklendirme

BETON RENKLENDİRME

Beton Renklendirme işlemiyle silinen beton zeminin renklendirilmesi, betonun içine empreye olan ve betona kimyasal bağlarla işleyen, su bazlı kimyasal boyalarla yapılmaktadır. Bu boyalar, duvar boyası gibi beton yüzeyini boyamak yerine beton içine işleyerek betonun renklendirilmesine olanak sağlar. Beton boyaları, 28 günlük kürünü tamamlamış her türlü betona uygulanabilir.

Beton zemin boyaları, betonla bütünleştiği için şeffaf (transparan) bir görüntü sağlar. Beton desen kaybolmaz. Betonun silinmesi, sıkılaştırılması, renklendirilmesi, parlatılması aşamalarında uygulanan kimyasallar sayesinde beton sıkılaşarak zeminden gelen su ve nem problemi ortadan kalkar.

Pantone – Ral kataloğundaki tüm renkler kullanılabilir. Müşteri tercihine göre yapılır.

Betonun sertlik değerlerine göre, C-25 beton değeri olan şap zemin üzerine tozumazlık kimyasalları sürüldüğünde betonun sertliği iki üç seviye daha artarak C-27, C-29 sertlik seviyelerine gelebilmektedir. Yapılan işlemler beton ömrünü ve kalitesini arttırmaktadır.

Renklendirilen ve parlatılan zemin, özellikle sanayi kuruluşları, fabrikalar, okullar ve diğer endüstriyel alanlarda, zemin ışık yansımasını maksimuma çıkararak 10 adet aydınlatma kullanılacağına 6 adet kullanarak, % 40 enerji tasarrufu sağlanır.

BETON RENKLENDİRME UYGULAMALARI

Beton Parlatma, Silim, Tozuma ve Tüm İhtiyaçlarınız İçin Teklif Alın

TEKLİF ALIN
Call Now ButtonHemen Arayın